Informacje:
OFERTA 2015/2016:
OFERTA EDUKACYJNA GIMNAZJUM NR 21
dla uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016

Gimnazjum Nr 21 we Wrocławiu jest Szkołą z Klasą, Szkołą Odkrywców Talentów, Wspierającą Uzdolnienia

i Rozwijącą Zainteresowania, Dbającą o Bezpieczeństwo, Promującą Zdrowie. Pracuje nad kompleksowym rozwojem ucznia w ramach programu "Od inspiracji do kreacji" wraz z Przedszkolem Nr 119 i Szkołą Podstawową Nr 17. Współpracuje ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska w ramach projektu Enter Your Future.

Jest placówką nowoczesną, posiada:

• bardzo dobrze wyposażone gabinety lekcyjne,
  • udoskonalone 2 pracownie komputerowe z dostępem do Internetu,
  • salę multimedialną,
  • skomputeryzowaną bibliotekę z bogatymi, na bieżąco aktualizowanymi zbiorami,
  • internetowe centrum informacji multimedialnej,
  • gabinet biofeedback,
  • 2 sale gimnastyczne, salkę do tenisa stołowego i siłownię,
  • 2 boiska sportowe,
  • szafki dla uczniów,
  • monitoring,
  • stołówkę, bufet i kiosk.

Zajęcia lekcyjne odbywają się na jedną zmianę.

Pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, wspierają pedagodzy i psycholog szkolny.

Szkoła zapewnia opiekę pielęgniarki.

W ramach zajęć pozalekcyjnych funkcjonują koła przedmiotowe, zainteresowań, sportowe oraz zajęcia wyrównawcze.

Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz rozgrywkach sportowych.

Wysoko rozwinięta demokratyzacja życia w szkole owocuje zdobywaniem czołowych miejsc w kategorii "Najlepszy Samorząd Uczniowski" we Wrocławiu oraz "Najciekawsza Inicjatywa Społeczna".

W roku szkolnym 2015/2016 planujemy utworzyć klasy ogólne z rozszerzonym programem nauczania:

• przyrodniczą (biologia, chemia, fizyka),
  • matematyczną z technologią informacyjną (MTI),
  • językową z językiem hiszpańskim (zajęcia prowadzi native speaker),
  • językową z językiem angielskim ( badminton/squash z innowacją pedagogiczną "Spacer po Badminton House"),
  • humanistyczno-dziennikarską (z innowacją pedagogiczną "Bądź jak Leonardo da Vinci"),
  • regionalną (z innowacją pedagogiczną "Jestem z Wrocławia"),
  • artystyczno-medialną (z innowacją pedagogiczną "Śladami Mistrzów"),
  • sportową o profilu piłka nożna (KS "Ślęza") zasady rekrutacji, deklaracja,

Zapisy uczniów

Terminy (harmonogram) zapisów do gimnazjów wrocławskich :zobacz

Zasady rekrutacji do gimnazjów wrocławskich :zobacz

Zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 odbywają się poprzez rekrutację elektroniczną na stronie : www.edu.wroclaw.pl

Wybierasz klasę ogólną (w gimnazjach nie ma profili), a na naszej KARCIE INFORMACYJNEJ O UCZNIU wskazujesz poszerzony program nauczania przedmiotu lub przedmiotów, które Cię najbardziej interesują.

Składając w szkole oryginały wymaganych dokumentów prosimy dołączyć wypełnioną przez rodziców "Kartę Informacyjną o Uczniu".

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY odbył się w dniu 27 LUTEGO 2015

Dziękujemy za odwiedziny!